Oslavy sv. Floriána na Starém Jičíně letos v odloženém termínu

Ani letos se na Starém Jičíně nevynechala oslava památky patrona všech hasičů – sv. Floriána. Tradiční akce se letos nemohla konat v květnovém termínu, proto jsme se sešli o měsíc později.

V sobotu 27. června 2020, jsme před mší v počtu šesti členů uctili památku zesnulých hasičů z Hůrky u křižovatky na Jeseník n. O., u křížku na cestě do Vlčnova a na starojickém hřbitově.

Mši od 17. hodiny sloužil otec Petr a jáhen Antonín. Na konci mše zazněla česká státní hymna a modlitba Svatý Václave. Pak jsme se odebrali – letos bez průvodu a bez dechové muziky – do hasičárny ve Vlčnově, kde byl pro účastníky připraven skvělý guláš a točené pivo.

foto, text: Jiří Segeťa